Volné pozice/Kariéra | Blog | Pro média | Kontakt | |

Zůstaňte informovaní

Přihlašte se k odběru článků, rozhovorů a novinek od New Wave Service zdarma.

New Wave Service nebude sdílet Váš e-mail s žádnou jinou organizací a umožní Vám kdykoliv se odhlásit.

Znáte skečnouting? V čem může pomoct?

  • 0

Skečnouting je nový zábavný způsob, jak si graficky zaznamenávat své poznámky z přednášek, seminářů a různých diskuzí. Skečnouting lze využít i při vedení porad a projektových týmů, při manažerské prezentaci nebo při obchodním jednání.

Skečnouting k vizualizaci dané poznámky, informace, či nápadu využívá různé typy a kombinace písma, obrázky, náčrtky, symboly a geometrické tvary, až z toho nakonec vznikne tzv. myšlenková mapa - skečnout.

Skečnouting se zaměřuje na efektivní záznam klíčových myšlenek a tím pomáhá více se vnořit do tématu, zapojit myšlení a vnést do poznámek kus své osobnosti. Prostřednictvím skečnoutingu zapojujeme do vnímání nových poznatků emoce, více se do tématu vnořujeme a tím výrazně posilujeme proces učení a zapamatování si podstatných informací.

Je možné využít různých struktur a šablon (např. lineární, paprsčitou), jejich kombinace a prolínání, díky kterým postupně dosáhneme svého osobního stylu a formátu, který nám bude nejvíce vyhovovat. Zpětným nahlédnutím do poznámek pak rychleji postřehneme dané souvislosti a vyjádřené myšlenky.

Trápí Vás, že neumíte, kreslit? Nevadí, využijte jednoduchých geometrických tvarů (čtverec, kruh, trojúhelník), oddělující nebo propojující čáry, šipky. Důležitá je struktura, a ne umělecký dojem. 

Kategorie: Alavia Educationblog comments powered by Disqus