Volné pozice/Kariéra | Blog | Pro média | Kontakt | |

Procházet


Procházíte 9 příspěvky pro 02 1 2017

Jste spíše zaměstnanec, nebo podnikatel?

  • 0

Už vás někdy napadlo, že by bylo lepší podnikat a být svým pánem, než být zaměstnancem? Věřte, že podnikání není nic pro vás, pokud:

 

1. MÁTE RÁDI JISTOTU?
Nepodnikejte. Jako podnikatel o jistoty pravidelných příjmů určitě přijdete Tak například potřebujete mít každý měsíc na účtu v určený den výplatu, zaplacené…

Číst
Kategorie: Alavia Education

Jak se rychle přizpůsobit v nové práci

  • 0

Ptejte se a pište si poznámky – složitější postupy si zapisujte podrobněji. Jestliže jste ve firmě nováčkem, nikoho nepřekvapí, pokud se ho na něco zeptáte. V tomto případě na to máte nárok.

Tykání s rozvahou - snažte se zjistit situaci, a nespěchejte s tím. Zjistěte, jak to v nové firmě chodí.…

Číst
Kategorie: Alavia Education

Time management

  • 0

Spoustu lidí, ale i společností má v dnešní době s řízením času problémy. Nedokážou ho efektivně využít, drahocenným časem plýtvají a ztrácejí energii. Výsledkem pak mohou být finanční ztráty, stres, nenaplnění vytoužených cílů a přenášení negativních emocí na ostatní kolem sebe.

Time management pomáhá s plánováním a organizací času. Využívá různé techniky, nástroje a…

Číst
Kategorie: Alavia Education

Jak na fungující e-shop?

  • 0

Poslední statistiky ukazují, že se více daří internetovému prodeji než klasickému maloobchodu. Tržby e-shopů meziročně vzrostly o 23,4 %, naproti tomu tržby v maloobchodu jen o 3,1 %, což poukazuje na jejich slábnutí.

Pro založení e-shopu je důležité vytvořit si marketingovou strategii, můžete se tak vyhnout neúspěchu, který pramení z vidiny rychlého zisku…

Číst
Kategorie: Alavia Education

Říkejte ANO!

  • 0

Náš postoj, způsob myšlení a následná reakce má obrovský vliv na lidi kolem nás, ale i na to, jak efektivně dokážeme řešit věci kolem sebe. Ať už jde o osobní život nebo zaměstnání.

Pokud příliš často říkáme NE – nemůžu, nemám čas, nevím, nejde to – tak nikdy nedosáhneme žádného výsledku…

Číst
Kategorie: Alavia Education

Znáte skečnouting? V čem může pomoct?

  • 0

Skečnouting je nový zábavný způsob, jak si graficky zaznamenávat své poznámky z přednášek, seminářů a různých diskuzí. Skečnouting lze využít i při vedení porad a projektových týmů, při manažerské prezentaci nebo při obchodním jednání.

Skečnouting k vizualizaci dané poznámky, informace, či nápadu využívá různé typy a kombinace písma, obrázky, náčrtky, symboly a geometrické…

Číst
Kategorie: Alavia Education

On-line kurzy na zahraničních univerzitách

  • 0

Rozšiřte si své obzory díky tzv. MOOC (Massive Open On-line Courses). Například na serveru Coursera.org si můžete vybrat ze spousty kurzů od filozofie přes lékařské vědy až po aplikovanou matematiku, které pořádají prestižní (většinou americké) univerzity. 
Registrace a absolvování kurzů je navíc zcela zdarma, u některých kurzů je možné navíc získat…

Číst
Kategorie: Alavia Education

Přestalo podnikání fungovat – jak změnit zavedenou rutinu?

  • 0

Zasekli jste se na mrtvém bodě a potřebujete k dalšímu vývoji změnu? Jak úspěšně změnit rutinu, aby vaše podnikání začalo znovu fungovat?

Nestačí jen chtít, je potřeba jednat a dosáhnout toho, aby se lidé (vedení firmy/ zaměstnanci) začali chovat jinak. To je většinou poměrně složité, jelikož je potřeba změnit myšlení lidí, jejich…

Číst
Kategorie: Alavia Education

Neverbální komunikace

  • 0

Neverbální vyjadřování je součástí komunikace. I když se to nezdá, velkou část informací si s okolím předáváme hlavně mimoslovně. A obsah toho, co řekneme, tvoří z prvního dojmu pouze 5 procent.


Neverbální signály většinou vysíláme a přijímáme podvědomě. Neverbální komunikaci se nemůžeme vyhnout, ale můžeme se v ní zdokonalit. Tréninkem a uvědomováním si své…

Číst
Kategorie: Alavia Education