Volné pozice/Kariéra | Blog | Pro média | Kontakt | |

Zůstaňte informovaní

Přihlašte se k odběru článků, rozhovorů a novinek od New Wave Service zdarma.

New Wave Service nebude sdílet Váš e-mail s žádnou jinou organizací a umožní Vám kdykoliv se odhlásit.

Nové tiskopisy ČSSZ

ČSSZ má nové tiskopisy, které jsou interaktivní a vyplňují se online

Česká správa představila nové interaktivní formuláře, kterých je celkem 105. Vyplňují se pouze online skrze ePortál a vyplnit je mohou uživatelé na mobilu i tabletu.

Výhodou interaktivních tiskopisů je možnost logické kontroly vyplňovaných údajů, která upozorní na případné chyby či neúplné vyplnění. Formuláře se dají i jednoduše odeslat přímo do ČSSZ. 

Klient ČSSZ má možnost vybrané interaktivní tiskopisy odeslat podepsané kvalifikovaným elektronickým podpisem nebo prostřednictvím datové schránky. Vyplněný a odeslaný tiskopis si samozřejmě může vytisknout a založit do své evidence. Nechybí ani funkce uložit data rozepsaného formuláře na disk počítače. Načtení datové věty (xml souboru), které si klienti vytvoří ve svých speciálních mzdových či účetních programech, do interaktivního tiskopisu umožní jednoduše a rychle zkontrolovat její správnost, což je předpoklad k přijetí tiskopisu systémy ČSSZ.

Samotné vyplnění tiskopisů nevyžaduje přihlášení do datové schránky. Pokud se však uživatel k ePortálu ČSSZ přihlásí pomoci údajů do své datové schránky, všechny identifikační údaje bude mít automaticky předvyplněné. 

I přes nasazení interaktivních formulářů zůstává zatím ČSSZ také u klasických papírových tiskopisů.

Všechny tiskopisy naleznete zde http://www.cssz.cz/cz/tiskopisy/Kategorie: Článkyblog comments powered by Disqus