Volné pozice/Kariéra | Blog | Pro média | Kontakt | |

Procházíte 13 příspěvky pro 12 2014

7 tipů, jak zabránit zákazníkům v odhlašování emailových novinek

 • 0

Vybudování si emailové databáze zákazníků je prvním krokem, jak informovat o novinkách či výhodných akcích. Jak ale o příjemce sdělení nepřijít?

Ať už pro zpětnou vazbu či pro aktuální informace o nových službách, produktech či výhodných akcích se hodí mít emailovou databázi klientů či zákazníků. Tu si můžete vybudovat jednoduše tím, že přes webovou…

Číst
Kategorie: Články

Pozvánky

 • 0

Dostali jste pozvánku od ředitele významné firmy, nebo dokonce od prezidenta České republiky? Jak správně přečíst a dodržet všechny náležitosti v pozvánce, abyste si „netrhli“ ostudu?

Jednatel či manažer firmy bývá obvykle zván na různé firemní nebo společenské akce. Aby ale neudělal chybu, měl by začít studiem pozvánky. Především by mělo být…

Číst
Kategorie: Etiketa

Jak předejít syndromu vyhoření

 • 0

Mladý muž každý den pracoval ve velké české bance od rána do večera. Po čase byl povýšen, ale s povýšením přišlo i více práce a pracovat od rána do večera už nestačilo. Byl zavalen prací, ai když každý den pracoval přesčas, nějak zvlášť mu to nevadilo.

Nakonec kvůli krizi změnili rozpočty a…

Číst
Kategorie: Články

Základní daňový kalendář pro rok 2015

 • 0

Leden 2015

8. leden

 • Záloha na sociální a zdravotní pojištění za 12/2014

9. leden

 • Spotřební daň – splatnost za 11/2014

20. leden

 • Daň z příjmů ze závislé činnosti za 12/2014

26. leden

 • DPH – daňové přiznání a daň za 12/2014 a 4. čtvrtletí 2014
 • Souhrnné hlášení za 4. čtvrtletí 2014
 • Spotřební daň…
Číst
Kategorie: Chytrá kancelář

Práce na dohody

Od 1.ledna 2015 bude účinná novela zákona o inspekci práce, která zavádí sankci za překročení maximálního rozsahu práce v rámci dohod konaných mimo pracovní poměr. Jedná se o dohodu o provedení práce a dohodu o pracovní činnosti.

Sankce za překročení maximálnío rozsahu práce může činit až 2 000 000 korun.

1. Dohoda o provedení práce – rozsah práce, na který se dohoda…

Číst
Kategorie: Články

Pět oborů, ve kterých raději nezkoušejte podnikat

 • 0

Podnikání je nekonečný proces střídání úspěchů a neúspěchů. Zde se dočtete o 5 odvětví, ve kterých vám investici peněz a času rozhodně nedoporučujeme.

Chcete začít podnikat a zvažujete, v jakém oboru máte největší šanci na úspěch? Dejte si především pozor na módní vlny a přehnaný optimismus, který stál už za nejednou…

Číst
Kategorie: Články

Daňové změny v roce 2015-pokračování

.1. Tuzemské stravné v roce 2015

Pro určení sazeb stravného je určující vývoj indexů cen jídel a nealkoholických nápojů ve veřejném stravování ve srovnání se statistickými údaji, které byly vzaty jako základ pro zákonem stanovené hodnoty.

Sazby stravného pro tuzemské pracovní cesty jsou uvedeny v § 163 odst. 1 a v § 176 odst. 1 zákoníku práce. Uvádí…

Číst
Kategorie: Články

Vizitky

 • 0

Vizitky se předávají vzájemně – dá-li někdo vizitku nám, jsme zavázáni dát vizitku jemu. Výjimkou jsou vizitky od pracovníků hotelových nebo restauračních služeb, kde nejde o osobní kontakt, ale o nabídku.

Když dáte vizitku prezidentovi, neočekávejte, že on dá vizitku vám. Celebrity a VIP osoby vizitky nedávají, stejně tak úředníci na…

Číst
Kategorie: Etiketa

Rozhovor s projektovým manažerem firmy Waftcom

 • 0

Naši firmu zajímaly otázky ohledně ostravského call centra Waftcom s.r.o. 

Call Centrum Waftcom je moderní marketingový nástroj pro efektivní hromadnou komunikaci s Vašimi klienty. Zaměstnanci jsou vyškolení pracovníci call centra pro dosažení požadovaného efektu - Call Centrum Waftcom Vám pomůže zefektivnit a urychlit Vaše obchodní aktivity, uvolnit si vlastní síly, a…
Číst
Kategorie: Články

8 klíčových tipů jak efektivně hospodařit s časem

 • 0

Neztraťte se v čase a naučte se jak efektivně hospodařit s časem! I drobné změny mohou mít velký přínos pro firmu či vás mohou nasměrovat nahoru v kariérním postupu. Snažte se využívat čas ve svůj prospěch a vlastní potenciál zúročte co nejvíce. Aktuálnost a průběžná informovanost vám pomohou zapracovat na tom,…

Číst
Kategorie: Články

Tykání

 • 0

S oslovováním souvisí také tykání a vykání. Při seznámení si vykáme, až po nějakém čase přecházíme k tykání.

V našich podmínkách je přechod k tykání ovšem složitý obřad:

-          tykání nemůže navrhnout kdokoliv, pouze autorizovaná osoba

-          připíjíme si na to, nebo podáváme ruce a znovu si říkáme své křestní jména

Kdo může tykání…

Číst
Kategorie: Etiketa

DPH-změny v roce 2015

 U některých služeb jako např. u elektronicky poskytovaných služeb dochází od 1. ledna 2015 k zásadním změnám při určování místa plnění.  Poskytovatelé těchto služeb budou moci zvolit zvláštní režim, pokud je služba poskytována konečnému spotřebiteli do jiného státu.

1. Změna místa plnění

Zásadní změnou u vybraných služeb je to, že…

Číst
Kategorie: Články

Oslovování

 • 0

Oslovujte tak, jak si dotyčný přeje. To zjistíte z vizitky, nebo podle toho, jak se Vám představil. Pokud je na vizitce titul Ing., oslovujte dotyčného inženýre/inženýrko. Pokud se představí jménem (Karel, Honza), dává najevo, že chce, abyste ho takto oslovovali. Respektujte to, i kdyby vám to přišlo nezvyklé.

Všechny dospělé ženy oslovujeme…

Číst
Kategorie: Etiketa